Sprzęt biwakowy

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.5/5 (2 votes cast)

Wakacje pod namiotem bądź na campingu to nadal jedna z najczęstszych form wypoczynku wybierana przez Polaków. Pojęcie biwakowania znane jest od pokoleń, jednak wraz z rozwojem technologii samo „biwakowanie” bardzo prężnie się rozwija. W dzisiejszych czasach sprzęt biwakowy, kojarzony jest głównie z praktycznością, a nie jak niegdyś – z niewygodą.

Dobrze skompletowany sprzęt biwakowy z pewnością sprawi, że nawet z dala od domu poczujemy się przytulnie i komfortowo. Już na samych polach namiotowych znacznie podniesiono standardy, rzadko kiedy spotyka się przestarzałe toalety, a na tych nowocześniejszych znajdziemy nawet WiFi.

Niezależnie od tego jak wygląda miejsce do którego się wybieramy, należy pamiętać o wszystkich najpotrzebniejszych rzeczach, a nawet o pewnych drobiazgach, które ułatwią nam biwakowanie.

Lodówki turystyczne to sprzęt biwakowy, który może przydać się nam nie tylko na urlopie, ale i na co dzień. Dzięki nim zawsze mamy dostęp do świeżych produktów. Lodówki turystyczne są dostępne w wersji elektronicznej oraz na wkłady mrożące. Takie lodówki można zabierać z sobą podczas wypadów nad wodę – doskonale chłodzą napoje, zarówno te dla dzieci jak i dla dorosłych.

Kuchenki oraz palniki gazowe, już nie zajmują tyle miejsca co kiedyś. Teraz spokojnie zapakujemy je do samochodu, a nawet do plecaka. Niewielka waga sprawi, że nie będą dla nas dodatkowym ciężarem. Kiedy tylko zajdzie taka potrzeba można wyciągnąć taką butlę z palnikiem i podgrzać posiłek gdziekolwiek byśmy nie byli. Co więcej tego typu sprzęt biwakowy można zakupić w zestawach z naczyniami turystycznymi.

Większość ludzi broni się przed biwakowaniem twierdząc, że kojarzy się im ono tylko i wyłącznie z niewygodą i niewyspaniem. Oczywiście rozumiemy te argumenty bo co to za urlop, podczas którego ciągle jesteśmy zmęczeni. Faktycznie nie każdy jest przystosowany do tego, by spać na karimatach czy materacach. Jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy sprzęt biwakowy przeszedł metamorfozę i w dzisiejszych czasach możemy znaleźć także maty samopompujące. Zajmują one niewiele miejsca, a po rozłożeniu zwiększają swoją objętość. Posiadają specjalną strukturę, która przystosowuje się do kształtu ciała zapewniając wygodny sen.

Oczywiście jeżeli zależy nam na sprzęcie wysokiej jakości musimy pamiętać, że będzie się to wiązać z wyższą ceną produktu. Nie ma się jednak czym martwić, dobry sprzęt biwakowy będzie służył przez lata. Na naszej stronie można znaleźć produkty znanych marek, takich jak: Easy Camp, Hannah, Cadac czy Outwell. To właśnie te i wiele innych firm gwarantują doskonałe materiały oraz staranność wykonania produktów. Wszystko po to by biwakowanie z rodziną, czy znajomymi było samą przyjemnością.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Sprzęt biwakowy, 3.5 out of 5 based on 2 ratings

Asport.pl - twój sprzęt sportowy

Najpopularniejsze lodówki turystyczne